SKODA YETI (5L) 2.0 TDI (2011 - 2017) Glödstift
37,00 kr
21.04.2026
| Anslutningsteknik | PIN |
| Nyckelvidd | 10 |
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 | utan trycksensor |
| Längd [mm] | 130 |
| Glödstiftsutförande |
Stavglödstift
klarar efterglödning |
| Installationsdjup [mm] | 28 |
| Dragmoment från [Nm] | 15 |
| Konisk stigning | 63 |
| Gängmått 1 | M 10 x 1 |
39,70 kr
23.04.2026
Lång leveranstid
| Kabelarea [mm²] | 2.5 |
| Material ledningsisolering | Silikon |
| Antal kablar | 1 |
| Material | CuSn (koppar-tenn) |
| Kabellängd [mm] | 150 |
| Kontaktutförande | krympanslutning |
39,84 kr
21.04.2026
| Anslutningsteknik | PIN |
| Spänning [V] | 4.4 |
| Längd över allt [mm] | 130 |
| Nyckelvidd | 10 mm |
| Gängmått | M10 x 1,0 |
| Motstånd [Ohm] | 0.5 |
42,81 kr
21.04.2026
| Längd [mm] | 130 |
| Glödstiftsutförande |
Stavglödstift
klarar efterglödning |
| Installationsdjup [mm] | 28 |
| Åtdragningsmoment till [Nm] | 20 |
| Gängmått | M10x1,0 |
| Nyckelvidd | 10 mm |
| Strömstyrka [A] | 25 |
| Anslutningsteknik | 4 mm PIN |
| Spänning [V] | 4 |
49,69 kr
21.04.2026
| Nyckelvidd | 10 |
| Spänning [V] | 4.4 |
| Glödstiftsutförande | Metall-glödstift |
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 | utan trycksensor |
| Längd [mm] | 130 |
| Yttergängmått | M10 x 1 |
Pris från kl
74,81 kr
23.04.2026
Lång leveranstid
Pris från kl
77,24 kr
23.04.2026
Lång leveranstid
| Kabelarea [mm²] | 2.5 |
| Material ledningsisolering | Silikon |
| Antal stickkontakter | 1 |
| vinklat utförande | |
| Glödstiftsutförande | Stavglödstift |
| Antal kablar | 1 |
| Längd [mm] | 60 |
| Material | CuSn (koppar-tenn) |
| Kabellängd [mm] | 150 |
| Tilläggsartikel/tilläggsinformation | med krymp-skarvkontakt |
| Serie | GREENPARTS |
| Långt utförande |
79,27 kr
20.04.2026
| Kabelarea [mm²] | 2.5 |
| Längd [mm] | 40 |
| Material ledningsisolering | Silikon |
| Antal stickkontakter | 1 |
| Kort utförande | |
| vinklat utförande | |
| Glödstiftsutförande | Stavglödstift |
| Antal kablar | 1 |
| Material | CuSn (koppar-tenn) |
| Kabellängd [mm] | 150 |
| Tilläggsartikel/tilläggsinformation | med krymp-skarvkontakt |
| Serie | GREENPARTS |
79,54 kr
20.04.2026
| Spänning [V] | 4.4 |
| Längd [mm] | 130 |
| Glödstiftsutförande |
Stavglödstift
klarar efterglödning |
| Installationsdjup [mm] | 28 |
| Brytmoment [Nm] | 35 |
| Dragmoment från [Nm] | 15 |
| Åtdragningsmoment till [Nm] | 20 |
| Konisk stigning | 63 |
| Gängmått | M10x1,0 |
| Nyckelvidd | 10 mm |
| Strömstyrka [A] | 25 |
| Serie | ISS |
| Anslutningsteknik | 4 mm PIN |
Pris från kl
80,89 kr
21.04.2026
| Kabelarea [mm²] | 2.5 |
| Material ledningsisolering | Silikon |
| Glödstiftsutförande | Stavglödstift |
| Position | Glödstiftssidan |
| Antal kablar | 1 |
| Längd [mm] | 60 |
| Material | CuSn (koppar-tenn) |
| Kabellängd [mm] | 150 |
| Kontaktutförande | krympanslutning |
| Kontakthållarform | rund |
| Serie | Reparatursatz Kabelbaum Glühkerze Stiftanschluss (lang) |
85,07 kr
20.04.2026
| Kabelarea [mm²] | 2.5 |
| Längd [mm] | 40 |
| Material ledningsisolering | Silikon |
| Glödstiftsutförande | Stavglödstift |
| Antal kablar | 1 |
| Material | CuSn (koppar-tenn) |
| Kabellängd [mm] | 150 |
| Kontaktutförande | krympanslutning |
| Kontakthållarform | rund |
| Serie | Reparatursatz Kabelbaum Glühkerze Stiftanschluss |
85,07 kr
20.04.2026
| Antal kablar | 1 |
| Kabellängd [mm] | 150 |
| Tilläggsartikel/tilläggsinformation | med pressinfästning |
| Serie | febi Plus |
| OBS! Serviceinformation |
Pris från kl
90,34 kr
23.04.2026
Lång leveranstid
| Nyckelvidd | 10 |
| Spänning [V] | 4.4 |
| Glödstiftsutförande | Metall-glödstift |
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 | utan trycksensor |
| Längd [mm] | 130 |
| Yttergängmått | M10 x 1 |
92,64 kr
21.04.2026
| Kontakthusutförande | Bussningshus |
| Temperaturområde från [°C] | -25 |
| Kabelarea [mm²] | 2.5 |
| Diameter (mm) | 4 |
| Längd [mm] | 40 |
| Material ledningsisolering | Silikon |
| Kabellängd [mm] | 200 |
| Antal stickkontakter | 1 |
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 |
med kontakthus hona
med ledning |
| Kort utförande | |
| vinklat utförande | |
| Temperaturförhållande till [°C] | +140 |
| Tilläggsartikel/tilläggsinformation | med tätning |
93,31 kr
21.04.2026
| Spänning [V] | 4.4 |
| Längd [mm] | 130 |
| Glödstiftsutförande |
Stavglödstift
klarar efterglödning |
| Installationsdjup [mm] | 28 |
| Brytmoment [Nm] | 35 |
| Konisk stigning | 63 |
| Gängmått | M10x1,0 |
| Nyckelvidd | 10 mm |
| Strömstyrka [A] | 25 |
| Anslutningsteknik | 4 mm |
| Dragmoment [Nm] | 15 |
| Mängdenhet | Styck |
93,31 kr
20.04.2026
| Anslutningsteknik | PIN |
| Dragmoment från [Nm] | 10 |
| Nyckelvidd | 10 |
| Spänning [V] | 4.4 |
| Åtdragningsmoment till [Nm] | 15 |
| Gängmått | M10x1 |
| Längd över allt [mm] | 129.4 |
| Strömstyrka [A] | 8 |
| Monteringslutning | 63 |
| Glödstiftsutförande | Metall-glödstift |
| Längd 1 [mm] | 81 |
| Längd 2 [mm] | 27 |
| Uppvärmningstid [min] | 2 |
93,45 kr
21.04.2026
| Anslutningsteknik | PIN |
| Dragmoment från [Nm] | 10 |
| Åtdragningsmoment till [Nm] | 12 |
| Gängmått | M10x1.0 |
| Längd över allt [mm] | 126.3 |
| Nyckelvidd | 10 |
| Vikt [g] | 35.3 |
| Spänning [V] | 4.4 |
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 | utan mutter |
| för OE-nummer | 059963319J |
| Version | Instant heating |
| alternativ artikel | - |
Pris från kl
93,58 kr
21.04.2026
| Nyckelvidd | 10 |
| Gängmått | M10x1 |
| Konisk stigning | 63° |
| Längd över allt [mm] | 130 |
| Glödstiftsutförande |
Stavglödstift
klarar efterglödning |
| Nominell spänning [V] | 4.4 |
| Installationsdjup [mm] | 28 |
| Anslutningsteknik | Pin Ø 4 mm |
| Serie | MEYLE-ORIGINAL: True to OE. |
96,42 kr
21.04.2026
| Nyckelvidd | 10 |
| Spänning [V] | 4.4 |
| Glödstiftsutförande | Metall-glödstift |
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 | utan trycksensor |
| Längd [mm] | 130 |
| Yttergängmått | M10 x 1 |
98,31 kr
21.04.2026
Produkten är inte tillgänglig i den valda kvantiteten