Delar, Nummerskyltsbelysning
Med ljusdelar för registreringsskyltar avses de komponenter som används vid montering eller reparation av registreringsskyltar. En registreringsskyltlampa är en liten armatur som lyser upp ett fordons registreringsskylt, vilket gör den lättläst, särskilt under nattetid eller svagt ljus. Dessa delar inkluderar glödlampor, uttag, ledningsnät, kontakter och monteringsfästen. Registreringsskyltens ljusdelar är avgörande för att upprätthålla korrekt belysningsfunktion och överensstämmelse med trafiksäkerhetsbestämmelserna.
| Montering/demontering måste utföras av specialistpersonal! | |
| Position | Tvåsidig |
| Lamptyp | C5W |
| Tilläggsartikel/tilläggsinformation |
med kontaktdosa
utan glödlampa |
| Serie | LORO |
Pris från kl
10,84 kr
20.05.2026
| Montering/demontering måste utföras av specialistpersonal! | |
| Position | Tvåsidig |
| Lamptyp | C5W |
| Tilläggsartikel/tilläggsinformation |
med kontaktdosa
utan glödlampa |
| Serie | LORO |
Pris från kl
15,51 kr
20.05.2026
16,47 kr
19.05.2026
| Montering/demontering måste utföras av specialistpersonal! | |
| Position |
Tvåsidig
Baklucka |
| Serie | LORO |
| Tilläggsartikel/tilläggsinformation |
med lamphållare
med tätning |
Pris från kl
24,57 kr
20.05.2026
Pris från kl
24,71 kr
21.05.2026
Lång leveranstid
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 | med E-märkning |
| Serie | Original AIC Quality |
32,95 kr
19.05.2026
| Kabelarea [mm²] | 0.5 |
| Antal kablar | 2 |
| Kabellängd [mm] | 350 |
40,36 kr
19.05.2026
| Position | Bak |
| Färg | glasklar |
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 | med E-märkning |
| Serie | Original AIC Quality |
41,05 kr
19.05.2026
| Position | Tvåsidig |
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 | med E-märkning |
| Serie | Original AIC Quality |
41,32 kr
19.05.2026
| Montering/demontering måste utföras av specialistpersonal! | |
| Serie | LORO |
| Antal kablar | 2 |
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 | med kontakt |
| Antal anslutningar | 2 |
42,42 kr
19.05.2026
| Vikt [kg] | 0.01 |
| Gammal del måste ovillk. jämföras med ny (särskilt OE-nr) |
43,24 kr
19.05.2026
43,38 kr
18.05.2026
45,71 kr
19.05.2026
| Position | Bak |
| Lamptyp | R10W |
| Lampmodell | Halogen |
| Tilläggsartikel/tilläggsinformation | utan lamphållare |
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 |
med skruv
utan glödlampor |
| Lyktglas färg | glasklar |
| Husets färg | svart |
| Registreringstyp | ECE-testat |
| Montering/demontering måste utföras av specialistpersonal! |
64,24 kr
19.05.2026
| Tilläggsartikel/tilläggsinformation |
utan lamphållare
utan glödlampa |
| Lyktglas färg | glasklar |
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 | med E-märkning |
| Position |
Vänster
Höger |
66,72 kr
18.05.2026
| Material ledningsisolering | Silikon |
| Antal kablar | 2 |
| Kabellängd [mm] | 150 |
| Kontakthållarform | kantig |
67,54 kr
19.05.2026
| Material ledningsisolering | Silikon |
| Antal kablar | 2 |
| Position | Skyltbelysning |
| Kabelarea [mm²] | 0.75 |
| Längd [mm] | 250 |
| Material | CuSn (koppar-tenn) |
| Kontaktutförande | krympanslutning |
| Serie | 2 poliges Steckgehäuse mit Silikonkabel |
69,74 kr
18.05.2026
| Antal kablar | 2 |
| Gammal del måste ovillk. jämföras med ny (särskilt OE-nr) | |
| Kabellängd [mm] | 150 |
| Tilläggsartikel/tilläggsinformation | med krymp-skarvkontakt |
70,01 kr
19.05.2026
| Montering/demontering måste utföras av specialistpersonal! | |
| Serie | LORO |
| Position | Baklucka |
| Belysningsfunktion | utan skyltbelysning |
| Fordonsutrustning | för fordon med baklucka |
Pris från kl
91,56 kr
20.05.2026
| för fabrikat | VAG |
| Kontakthusutförande | Kontakthylsblock |
| Kontaktyta | förtennad |
| Temperaturområde från [°C] | -25 |
| Kabelarea [mm²] | 0.5 |
| Material ledningsisolering | Silikon |
| Kabellängd [mm] | 175 |
| Tilläggsartikel/tilläggsinformation |
med flatstiftshylsblock
med lägelåsning med packningar |
| Temperaturförhållande till [°C] | +140 |
| Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 | med ledning |
| Antal stickkontakter | 2 |
91,97 kr
19.05.2026
Produkten är inte tillgänglig i den valda kvantiteten